Стаття розглядає метод встановлення натяжної стелі без застосування теплової гармати та з використанням гарпуну для закріплення полотна методом "клин".
При монтажі натяжної стелі холодним способом варто очікувати наступного:
Твердження: Для встановлення натяжної стелі з комплекту холодним методом не потрібно купувати додатковий інструмент, який використовують професіонали.
Насправді: Це твердження неправильне. Для успішного монтажу потрібно мати певний набір інструментів, таких як драбини, нівелір, шуруповерт, гарний перфоратор, а також достатня кількість шурупів і дюбелів. Без них неможливо виконати монтаж натяжної стелі. Більш детальну інформацію про кожний із цих інструментів можна знайти у попередній статті, де вони детально описані.
Рекомендуємо відразу купити нормальний, металевий шпатель. Він позбавить вас від мук із вставкою гарпуна. Дерев'яне, або пластикове непорозуміння, що йде в комплекті, краще просто викинути і вставляти гарпун руками (але пальці болітимуть).
Після монтажу на полотні натяжної стелі зазвичай залишаються складки та заломи. Ви можете спробувати їх розгладити за допомогою побутового фена або маленької електричної теплової дуйки, проте ефективність таких приладів обмежена. В ідеальному випадку мати газову теплову гармату, але її вартість разом із газовим балоном може суттєво перевищувати вартість комплекту для самостійного встановлення натяжної стелі.
Виникає питання: навіщо цей професійний інструмент, якщо ви не збираєтеся займатися монтажем натяжних стель на постійній основі?
Також, якщо у вас є всі необхідні інструменти, можливо краще придбати полотно натяжної стелі за вашими розмірами з припаяним на виробництві гарпуном. Це заощадить ваш час та спростить процес монтажу.
Потрібна стійка і зручна драбинка. Вона сильно полегшить доступ до місця монтажу, менше затікатимуть руки. Якщо рук не шкода або ви готові це терпіти – можна обійтися і міцною табуреткою.
У результаті отримуємо, що якщо докупити мінімальний інструмент, то тоді готовий комплект для натяжної стелі відразу втратить свою головну привабливість - низьку ціну.
Простіше буде замовити стелю у фірмі, почекати 2-3 години, поки йде монтаж і отримати якісне полотно та установку, а не витрачати час на поїздку в магазин, а після ще 1-2 дні на власноручний монтаж.
Але якщо ви налаштовані заощадити і любите проблеми, але можна спробувати змонтувати стелю і самим. Також Ви можете бути будівельником, але не монтажником.
У вас може випадково виявитись потрібний набір інструментів Втрати за часом вас не лякають – рухаємось далі!
Розглянемо уважно вміст комплекту:
- Профіль (багет) поставляється напиляним на невеликі шматочки, що призводить до необхідності робити безліч стиків, що не є оптимальним для якості монтажу.
- Полотно часто поставляється складеним і скрученим, що ускладнює його розправлення та нагрівання для видалення складок. Також після монтажу залишаються незадіяні залишки матеріалу, за які довелося заплатити.
- Гарпун надається окремим мотком. Виробник не може точно врахувати потрібну кількість.
- Декоративна вставка не завжди вистачає на весь периметр приміщення, що може вимагати додаткових витрат або залишити незакриті ділянки.
- У комплекті поставляється певна кількість закладних (платформ для світильників), під які потрібно підбирати світильники або відмовитися від цих та купити інші закладні, що підходять Вам.
- Термокільця, як і заставні, можуть бути непридатними для конкретного світильника, що може призвести до їх додаткового придбання.
- Дерев'яна лопатка-шпатель, включена в комплект, часто виявляється незручною та неефективною, краще замінити її на більш підходящий інструмент.
- Космофен є специфічним продуктом, робота з яким вимагає точного знання та послідовності дій, інакше можливі неприємні наслідки.
- Малярний скотч необхідно наклеювати два шари на численні стики профілю для забезпечення надійності кріплення.
- Обвід для труб є складним у монтажі елементом навіть для професіоналів, особливо якщо труб кілька та різного діаметру.
- Самонарізи та дюбелі можуть йти в комплекті або окремо купуватися залежно від основи та вимог монтажу.
- Прямі підвіси для заставних (платформ для світильників) забезпечують правильне кріплення заставних, але потребують акуратного монтажу.
Тепер, коли у вас є всі необхідні інструменти і знаєте, які компоненти включені в готовий комплект для монтажу натяжної стелі, ви можете приступити до процесу установки. Не забувайте дотримуватися інструкцій, бути обережними та ретельно виконувати кожен етап робіт.
Розглянемо як робити монтаж ПВХ натяжної стелі своїми руками із готового комплекту. Також розповімо про підводні камені цього процесу. Будьте готові до труднощів.
Монтуємо профіль для ПВХ натяжної стелі
Спочатку знаходимо рівень, за яким кріпитимемо профіль. Краще це зробити за допомогою лазерного нівеліру, але можна і за допомогою звичайного водяного рівня та олівця.
Далі, по лінії, що вийшла, кріпимо профіль. Кріплення повинні йти через кожні 8 см або частіше, залежно від міцності та кривизни стін.
У кутах стики не робимо, робимо повороти із цільної палиці.
Фото, як робиться внутрішній кут із профілю для ПВХ стелі:


Фото, як робити зовнішній кут:



Стики багету опрацьовуємо особливо ретельно. На стиках не повинно бути перепадів по висоті. Саморізів заощаджувати не треба.
Якщо профіль має гострі краї (а профіль у комплекті такий і буде), то стик слід проклеїти малярним скотчем.
Ура, периметр готовий!
Важливе зауваження – обов'язково дізнайтесь де проходять електричні дроти, інакше ви станете ще й електриком та маляром.
Встановлення закладних
Далі, за знайденим рівнем, монтується закладна (платформа) під точковий світильник.
Для цього в комплекті є прямий підвіс, 4 шурупи відповідної довжини і сама закладна.
Якщо використовується закладна (платформа) для точкових світильників, то із закладної прибираємо зайві кільця для того, щоб у неї помістився майбутній світильник.
Далі з'єднуємо між собою всі вищеописані елементи і кріпимо їх до бетонної стелі так, щоб заставна виявилася за рівнем майбутньої натяжної стелі.
Повинно вийде, як на фото:

Монтаж полотна ПВХ натяжної стелі у профіль
В даному випадку, хоч полотно і ПВХ, але спосіб його монтаж швидше нагадуватиме монтаж тканинного полотна.
Спочатку розвішуємо полотно на прищіпки – крабики. Якщо вони є, звісно. Можна пристосувати затискачі для заряджання акумуляторів.
Можна привабити домашніх. Дружину та тещу з тестем. 1 кут – 1 особа.
Після того, як полотно зручно розвішане, розмічаємо середини стін (ставимо мітки на профілі посередині стін), теж робимо з полотнами.
Далі, відрізаємо шматочок гарпуна, трохи ширше за шпатель, поєднуємо середини полотна з серединами стін і цим шматочком гарпуна одягненим на шпатель фіксуємо полотно всередині профілю.
Переходимо на протилежну стіну та повторюємо процедуру. Весь час намагаємося рухатися до найдальшої від поточної стіни - стіни (рухаємося навхрест).
Після того, як полотно скажемо так «наживлено», починаємо рухатися від центру стін до кутів, але вже не за допомогою маленьких шматочків гарпуна, а відмотуючи його стільки, скільки потрібно.
Може виникнути труднощі за обході зовнішнього кута т.к. полотно в процесі потрібно трохи підрізати. Багато підріжете – назад не повернете. Працюйте не поспішаючи.
Див. серію фото об'єднаних в одне, як це краще робити:

На першій частині картинки зайва частина полотна, що справа, вже відрізана, щоб не заважати.
На другому та третьому малюнку показано, що від кута вниз під кутом 45 градусів потрібно продовжити надріз.
На четвертій картинці, видно, що тепер за кутом, стало можливо нормально заправити полотно в профіль.
На останній п'ятій картинці видно, що в результаті вийде після того, як вставити решту полотна і складки розправляться.
Коли весь гарпун вставлений, а полотно в процесі максимально сильно натягнуте, настав час відрізати зайві звисаючі частини полотна.
Беремо канцелярський ніж та акуратно, з упором у профіль відрізаємо не потрібне.
Зрізаємо зайве полотно
Як би ви не розтягували полотно, на ньому залишаться зам'ятості, розправити їх можна за допомогою електричної дуйки або домашнього фена. Чим менша потужність фена – тим довше йтиме процес.
Не підносьте фен надто близько до полотна, воно може розплавитись!
Монтаж декоративної вставки
Після монтажу полотна потрібно закрити технологічний стик між профілем і полотном, він закривається за допомогою декоративної вставки.
Процес не складний, декоративна вставка просто вставляється в той же профіль, куди раніше був вставлений гарпун натяжної стелі.

Зі складного – тільки зробити акуратний стик у кутах приміщення.
Щоб все виглядало красиво – потрібно зарізати вставку під 45 градусів та поєднати в кутку.
Прорезаем отверстия в ПВХ натяжном потолке для вставки светильников и люстр в закладные
Перш ніж різати полотно, потрібно зробити дві речі.
1. Знайти місце, де вами було встановлено заставу.
Для цього просто тиснемо на полотно рукою і вона проступить крізь нього.
2. Наклеїти термокільце на стелю, щоб не дати полотну розійтися від місця розрізу.

Далі залишиться монтувати світильник на місце.
Обхід труб, що йдуть у стелю.
Якщо в приміщенні є труби, що йдуть у стелю, то такий порядок:
1. Полотно зі зворотного боку приклеїти до обходу
2. Обхід на трубу.
3. Підтягувати все інше.
Ура! Готово!
Обов'язково врахуйте те, що стеля провисатиме. Особливо при холодному монтажі натяжної стелі. Якщо у Вас приміщення більше, ніж у санвузлі або коридорі, готуйтеся до великого провисання.
Висновок.
Рекомендувати ці комплекти можна в тому випадку, якщо:
1.У вас є якийсь досвід у будівництві.
2. Знайти інструменти – не проблема.
3.Вам не шкода свого часу та пальців і дуже шкода грошей.
4. Провисання стелі вас не турбує або приміщення невеликі.
Набагато краще використовувати комплекти, виготовлені під Ваші приміщення та під гарячий монтаж.
А ще краще замовити монтаж нормальної натяжної стелі у професіоналів. Це ще й гарантія на матеріал та виконану роботу.